פיתוח בריאקט נייטיב
עודכן לאחרונה ב 25 בספטמבר, 2018

פופולריות

בשנה האחרונה נהיה באזז סביב פלטפורמת ריאקט נייטיב, שיצרה מהפכה של ממש בתחום פיתוח האפליקציות למובייל. מדובר בפלטפורמת קוד פתוח מבית היוצר של פייסבוק, המאפשרת לכתוב אפליקציות לאנדרואיד ולאייפון בעזרת ג'אווה סקריפט בלבד.

בשוק יש כבר המון אפליקציות שכתובות בריאקט נייטיב וכלל לא ניתן להרגיש בהבדל בינן לבין אפליקציה שכתובה בטכנולוגיה נייטיב. פייסבוק ואינסטגרם הן החלוצות (מן הסתם, שכן פייסבוק היא המפתחת של הטכנולוגיה), אבל גם האפליקציות של Wix, Airbnb ו-Uber Eats משתמשות בטכנולוגיה, ועוד רבים אחרים.

האם כדאי לי לפתח את האפליקצייה שלי בריאקט נייטיב?

ישנם אלמנטים רבים המשפיעים על ההחלטה: מה היכולות הנדרשות מהאפליקציה? האם ה UX לאנדרואיד ולאייפון זהים? אם לא - כמה הם שונים? מה אופי וידע המפתחים בחברה שלכם? מה תקציב הפיתוח?

היתרונות של ריאקט נייטיב:

קוד משותף למערכות הפעלה שונות - במקום להעסיק לפחות שלושה מפתחים עם ידע שונה – מפתח ג’אווה לאנדרואיד, מפתח סוויפט ל-אייפון ומפתח ג׳אווה סקריפט לווב – בפיתוח בריאקט נייטיב אפשר להעסיק מפתח/ת אחד/ת עם ידע ב-ג׳אווה סקריפט, או צוות מעורב שמפתח כולו בריאקט וריאקט נייטיב ויכול לחלוק את הידע והקוד.

נראות ויזואלית - לעומת אפליקציות היברידיות שפותחו בטכנולוגיות אחרות, אפליקציה שפותחה בריאקט נייטיב, כשמה כן היא – נייטיב. מה ההבדל? למשל, כשיוצרים כפתור באפליקציה היברידית (Cordova, PhoneGap), למעשה כותבים קוד שפונה לדפדפן ויוצר כפתור HTML על מסך הטלפון. לעומת זאת, בריאקט נייטיב הקוד פונה למערכת ההפעלה של המכשיר ויוצר כפתור “אמיתי” – כמו שהיה נוצר על ידי ג׳אווה או objective C. בשיטה זאת לא ניתן להבדיל בין הטכנולוגיות, ועל כל מכשיר האפליקציה נראית כאילו פותחה ייעודית עבורו.

עדכונים מיידים - גם אחרי שהאפליקציה באוויר יש צורך תמידי בעדכונים, תיקוני באגים ועוד. בריאקט נייטיב אפשר לבצע את רוב התיקונים בדחיפה - כלומר מבלי להכריח את המשתמש להתקין גרסא חדשה. יתרון נוסף ומכריע הוא שאין צורך לחכות לאישור של החנויות של גוגל ואפל, ואת רוב התיקונים ניתן לעשות מיידית על כל המכשירים שבהם מותקנת האפליקציה.

קהילה תומכת - ריאקט נייטיב היא קוד פתוח לחלוטין: יש סביבה קהילה תוססת וחיה שיוצרת בלי הפסקה מאמרים וקוד משותף ועוזרת בקידום ויישום הטכנולוגיה. כלים כמו Fabric/AppCenter עוזרים לנו לנטר באגים ולנהל שחרור גרסאות לכמה פלטפורמות במקביל.

האתגרים בפיתוח עם ריאקט נייטיב:

היכרות עם סביבות פיתוח של אנדרואיד/אייפון - מאחר והאפליקציות הינן נייטיב ומאחר ומדובר בקוד מקומפל, במקרים מסוימים נדרש מהמפתחים ידע בסביבת הפיתוח, הריצה והניטור של אנדרואיד/אייפון.

גרסאות טלפונים שונות - כמו בפיתוח נייטיב רגיל, גם בפיתוח ריאקט נייטיב ישנם עדיין אתגרים בהתאמת האפליקציה למכשירים שונים, בעלי גרסאות מערכת הפעלה ורזולוציות שונות, וכן יכולות שקיימות רק בחלק מהמכשירים.

״גישור״ - פיתוח מודולים נייטיב - פונקציות מסויימות לא יכולות להיות מפותחות אך ורק ב ג׳אווה סקריפט, למשל כאלה שצריכות גישה לממשקים פנימיים של המכשיר. למזלנו - נכתבו כבר המון פלאג-אינים בקוד פתוח שמסייעים לנו במשימות הנפוצות, כגון קבלת נוטיפיקציות, פתיחת מצלמה, וכו׳.

צור קשר

500 טק מתמחה בפיתוח בטכנולוגיות ריאקט, ריאקט נייטיב, ורידאקס.
צרו קשר לפגישת ייעוץ חינם בנושא

דוגמא לפרוייקט עם שיתוף קוד בין פלטפורמות ווב ומובייל:
Phytech
Back to all articles
We are leading front-end consultancy specializing in React, React Native, and Angular. We build web and mobile apps, train teams and consult on complex projects.

Tel AvivIsrael

New York CityUSA

© 500Tech. Building high-quality software since 2012.